Ilmainen toimitus aina yli 60€ tilauksiin!
Kaalimato.com uudistuu - lue lisää

Teazers - 3 in 1-ruusuvibraattori

TESTIRAPORTTI

Tämän testikierroksen ehdoton suosikki, joka takaa orgasmin ja sopii täydellisesti myös lahjaksi! "Voin lämmöllä suositella tätä ruusua muille sinkuille ja ehdottomasti myös pariskunnille lisämausteena esileikkiin ja seksiin."

LeopardileidiNainen 27 v.

Ihanaa, kun joku muistaa ruusulla. Omaan korvaan on kantautunut paljon sellaista tietoa, että tämä ruusu olisi paljon puhuttu ja kehuttu ja olen salaisissa haaveissani halunnut tämän testiin. Ajatuksiani on selkeästi luettu. Mikä parasta, paketista paljastui monipuolinen 3 in 1 ruusu. Itselläni on aina tapana sanoa tällaisesta täydellisen punaisesta värityksestä pornon punainen ja juuri sen värinen tämä onkin!

Monipuolisen oloinen vibra. Paketin mukana tuli myös usb-johto, jolla saa ruusun ladattua. Ruusussa on edestakaisin liikkuva kieli. Johdon toisessa päässä on edestakaisin liikkuva vibraattori, joka liikkuu noin yhden senttimetrin matkan edes takaisin. Materiaalina toimii pehmeä ja helppohoitoinen silikoni, jonka voi pestä vedellä ja saippualla.

Ruusu menee päälle alempaa virtanappulaa painaen noin kolmen sekunnin ajan. Kielen liike käynnistyy ylemmästä napista, jossa on huulisymboli. Johdon toisessa päässä oleva vibra käynnistyy painamalla alempaa virta nappia uudestaan yhden kerran. Tämän kanssa oli hieman aluksi haasteita, että mistä se vibra osa nyt oikein käynnistyy. Ohjekirjastakaan en jaksanut enää kiimaltani kaivaa esiin, mutta hetken näpräiltyäni löytyi oikea nappula. Vibra ja ruusu sammuu, kun alempaa virtanappulaa painaa noin kolmen sekunnin ajan. Ruusussa sekä vibrassa on kymmenen nuolemis/värinäohjelmaa. Kieli tekee edestakaista nuolentaliikettä ja värisee samaan aikaan, niin kuin myös vibra tekee edestakaista liikettä ja värisee saman aikaisesti. Sitten päästäänkin äänimaailmaan: omaan korvaan on kyllä äänekäs kaveri. Tähän varmasti vaikuttaa tehokkaat moottorit vibran päässä ja ruusussa, sekä myös ruusun kielen liike.

Tämä ruusu on päässyt jo monesti omaan kivaan mukaan. Vesipohjainen liukkari toimi itselle, vaikka pillu olikin jo tosi märkä. Liukkaria suosittelen laittamaan myös ruusuosioon, tekee ns. todellisemman fiiliksen klitoriksen ja häpyhuulten alueelle. Ruusua pyöritellessä edestakaisin häpyhuulten ympärillä voin todeta, että terälehdet on muotoiltu niin hyvin, että ne hierovat samalla häppäreitä niihin osuessaan. Vibra ollessa pillussa ja ruusun nuollessa klitorista, tulee sellainen fiilis, kun joku nuolisi pillua ja samaan aikaan panisi. Tällä yhdistelmällä saa kyllä oman kiihottuneisuuden korkealle ja orgasmit tulemaan…Vibran tehdessä edestakaista liikettä, saattaa vibra liikkua vähän enemmänkin pillussa (varsinkin tosi märkänä), totesin itse, että johdon päästä ottamalla kiinni, voi itse myös tehdä edestakaista liikettä / työntää vibraa vielä syvemmälle. Eli menee osittain kahden käden leikiksi tämän ruusun kanssa. Ruusun ja vibran välinen johdon pituus on noin 15 cm, joka ainakin omissa leikeissä tuntui erittäin toimivalta, ei ole omaan mieleen mitenkään liian lyhyt.

Ruusun värinöiden voimakkuus ja kielen liike toimivat ainakin omille mieltymyksille. Vibraattoriosa on myös monikäyttöinen ja sen voi tunkea pilluun sekä myös pyllyyn. Ruusu toimii myös pelkästään pillunnuolennassa, eli vibraosaa ei tarvitse välttämättä laittaa edes päälle, jos haluaa nautiskella pelkästä kielihoidosta.

Pakko myös mainita, että sooloseksi kunniaan. Miesrintamalla on tällä hetkellä yhtä hiljaista, kun huopatossutehtaalla. Tähän naisvartaloon ruusu toimii eritoten klitoriksen, nännien, anuksen ja oikeastaan koko kropan stimulointiin. Mikä kullekin toimii, mutta omalla kohdallani vibraosuus on löytänyt yleensä tien pillun sisään ja ruusuosa nuolee pillun ja nännit ihanasti.

Märissä päiväunissa (jonkun kivan miehen kanssa) tämä voisi löytää itsensä esimerkiksi miehen pyllystä ja ruusu hoitelisi samalla miehen välilihan aluetta ja kiveksiä. Kiihottavaa olisi myös se, että ruusulla voisi hyväillä klitorista ja vibraosuus yltäisi esimerkiksi miehen kivesten alueelle.

Yhteenvetona: Ei tätä ruusua ole turhaan kehuttu, koska minulla on ruususta pelkkää hyvää sanottavaa, vaikka pieni miinus moottorin äänenvoimakkuudesta, mutta ei anneta sen häiritä. Voin lämmöllä suositella tätä ruusua muille sinkuille ja ehdottomasti myös pariskunnille lisämausteena esileikkiin ja seksiin.

Ps. Olen varmasti aiempienkin testilelujen kohdalla tämän todennut, mutta todetaan se nyt vielä uudestaan, taattu orgasmi! Tästä onkin hyvä sitten jokaisen lisätä pari ruusua ostoskoriin itselle ja antaa vaikka toisen joululahjaksi anopille!

Kirjoittanut: Leopardileidi
Raksu ja Naksu29-v naispari

Saimme viimeisimpänä testiin Teazers-merkin tuotteen, jossa yhdistyy työntävää liikettä tekevä pieni vibraattori sekä siihen johdolla yhdistetty ruusunmallinen pää, joka tarjoaa klitoriskiihottimen ominaisuuden kielimäisellä liikkuvalla osalla. Useimpien nykypäivän seksilelujen tapaan Teazersin yhdistelmädildo on vedenkestävää, pehmeää silikonia, ja väriltään iloisen pinkki.

Tuotteen pakkaus mainostaa samanaikaista käyttöä dildo- ja klitoriskiihotinosuuksilla ja toteaa dildon soveltuvan sekä vagina- että anaalikäyttöön. Tämä pitää myös paikkansa, sillä dildo on melko maltillisen kokoinen, ja näin ollen helposti lähestyttävä kumman vain käytön kannalta kokemattomillekin käyttäjille, ja osien välinen johto on myös riittävän pitkä molempiin tarkoituksiin.

Dildon mekaaninen, työntävä liike vaikutti heti hauskalta ominaisuudelta, jollaista emme olleet aiemmin kohdanneet. Käytössä työntävää liikettä ei kuitenkaan havainnut erityisen vahvasti, todennäköisesti dildon pienen koon ja rajallisen liikeradan vuoksi. Lelu kuitenkin myös värisi perinteisen vibraattorin tapaan liikkuessaan, joten vaikka tämä osuus ei ominaisuuden erikoisuudella häikäissytkään, oli kyseessä kuitenkin toimiva pieni vibraattori, joka teki tehtävänsä.

Ruusunmallisen pään kieliominaisuus aiheutti meissä aluksi epäilyksiä. Olemme aiemminkin kokeilleet vastaavanlaisia tuotteita, ja usein kokemuksena on ollut kielen liian kova tai jopa terävä muotoilu. Teazersin ruusukiihotin osoitti kuitenkin epäilyksemme virheellisiksi, kun lelun tuntuma paljastuikin erittäin miellyttäväksi. Kieliosuus oli pehmeästi muotoiltu ja sen liike oli ensimmäisillä asetuksilla riittävän rauhallinen leikkien käynnistykseen. Kiivaampaakin kyytiä oli tarjolla kymmenen eri asetuksen joukossa, joten jokainen varmasti löytää itselleen sopivan.

Tämä tuote onnistuu ehdottomasti tarjoilemaan hauskoja hetkiä ja mehukkaita orgasmeja, mutta miinusta on kuitenkin myös annettava. Tuote pitää melko kovaa, mahdollisesti jopa hiukan häiritsevää ääntä. Mekaaninen meteli on hyvinkin yleinen ominaisuus tuotteissa, joissa dildon tai vibraattorin vartta pyritään liikuttamaan perinteistä värinää monimutkaisemmin, ja valitettavasti myös Teazersin työntävä dildo kärsii samasta ongelmasta. Mikäli lelujen äänenvoimakkuus ei kuitenkaan ole ongelma, on Teazersin ruusuinen dildo-klitoriskiihotin hyvä vaihtoehto pientä vaihtelua lelulaatikkoonsa kaipaaville käyttäjille.

Kirjoittanut: Raksu ja Naksu
Edellinen arvio: Twitch 3 - Vibraattori imevällä klitoriskiihottimella Seuraava arvio: Teazers - Pariskuntavibraattori kaukosäätimellä
v